haber oku

Foça Zeytinyağı

Editör ~ 04 Temmuz 2017 ~ Yerel Haberler

Foça denince herkesin aklına öncelikle tatil yapılacak harika bir bölge gelir. Gelmesi de oldukça doğaldır. Çünkü Foça birçok yerde bulunmayan muhteşem bir doğal yapıya sahiptir. Bunlar nedir diye soracak olursanız da, en başta tabi ki uçsuz bucaksız uzayıp giden denizi gelmektedir. İlçeyi bir koruma kalkanı gibi saran ormanlarında da yürümek, kamp yapmak ve geziye çıkmakta tatil için yapılacak en güzel şeylerden bazılarıdır. İlçe de yer alan oldukça güzel otellerde ve pansiyonlarda da zaman geçirebilirsiniz. Foça güzel olduğu kadar sessiz ve sakin bir tatil beldesidir. Yani kafa dinleyerek tatil geçirmek isteyenler için oldukça güzel bir tatil bölgesidir. Her yıl giderek artan ziyaretçi ve turist sayısına rağmen Foça güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş hatta turistlerin bölgeyi tercih etmesi sebebiyle daha da güzel hale gelmiştir.
zeytinhome

zeytinhome

Ülkemizin en güzel ve turistik ilçelerinden birisi olan Foça’da elbette sadece turizm adına işler yapılmıyor. Ülkemizin zeytinyağı ihtiyacının bir bölümü de Foça ilçesinde yer alan zeytin ağaçlarından karşılanmaktadır. İhtiyaç fazlası olan mallar da yurt dışına ihraç edilmektedir. Bu sayede hem bölge adına kalkınma sağlanıyor hem de orada yaşayan kişiler geçimlerini sağlayacak bir iş ile meşgul oluyor. Tatil boyunca bu zeytinlikleri ziyaret edebilir, kalmış olduğunuz otelde veya pansiyonlarda ki kahvaltılarda bu zeytinleri afiyetle yiyebilirsiniz.
Tatiliniz sonunda, dönüş zamanı geldiğinde de bu zeytinlerden ve zeytinyağından istediğiniz miktarda alabilir, evinize götürebilirsiniz. Zeytinlerin doğal olması ve nerden toplanmış olduğunu görmeniz eminiz sizlerin bu zeytinleri tüketmesinde bir yapı taşı olacaktır. Yine nerden toplanmış olduğunu gördüğünüz zeytinyağlarını yapmış olduğunuz yemeklerde gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz. Foça’da bunların hepsi sizleri beklemektedir. Yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur. Her yaştan kişiye uygun aktiviteler Foça’da bulunmaktadır. Tatiliniz bittiğinde gelecek sene de Foça’ya gelmek için can atacağınıza emin olabilirsiniz. Foça’da ki otellerin ve pansiyonların da fiyatları konusunda endişe etmenize hiç gerek yoktur. Oldukça uygun fiyatlardan sizlere hizmet etmektedir.

Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: