haber oku

Foça şarabı

Editör ~ 04 Temmuz 2017 ~ Yerel Haberler

Ülkemizin 4 mevsimi yaşaması sebebiyle yazın ayrı bir güzel kışın da çok ayrı bir güzel olan İzmir’in en güzel ilçelerinden birisi olan Foça’da yapmanız gerekenlerin en başında Foça Şarabını tatmak gelmektedir. Foça her yaştan ve her yerden kişiye açıktır. Harika tatil alanları, koyları, denizi, ormanlık alanları, siren kayalıkları ve çok daha fazlası sizleri beklemektedir. Her mevsim ayrı bir güzelliğin sahne aldığı Foça’da eskimeyen bir güzellik ise Foça Şarabıdır. Foça’da ki üzüm bağlarından alınan üzümlerle üretilen bu şarapların tadına bakmayı kesinlikle isteyeceksiniz.

Hem yazın hem de kışın bu şarabın tadına bayılacaksınız. Kışın sıcak şarapta sizleri büyüleyecektir. Zaten tatil mekanı için Foça’yı seçen bir insan da büyülenmek ve bir yerlere bağlanmayı arzu eden birisidir. Foça Şarabı sizleri Foça’ya bağlayacak, ne kadar zaman geçerse geçsin Foça’dan ayrılmak istemeyeceksiniz. Tabi şarap bunu tek başına yapmayacak. Foça’yı bir elbise gibi saran ormanlık alanlarında kaybolmayı isteyeceksiniz. Çantanızı alıp o yürüyüş yollarına kendinizi atacak ve bir daha dönmek istemeyeceksiniz. Bir efsanenin yaşanmış olduğu Siren Kayalıklarına gidecek ve kendi gözlerinizle göreceksiniz. Muhteşem denizi karşısında, yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur.

Foça’da her sene turist sayısı artmaktadır. Bunun nedeni de geçmiş senelerde gelen ziyaretçilerin beğenisini kazanması ve o kişilerin de Foça‘yı tavsiye etmesidir. Kendisi gelemese de tavsiye ettiği kişi Foça’ya gelmektedir. Bu sayede Foça’nın ziyaretçisi hiç eksik olmamaktadır. Denizi tam karşıdan gören otellerin birisinde kalıyorsanız da gerçekten çok şanslı olduğunuzu belirtelim. O muhteşem deniz havasının odanıza kadar dolduğuna şahit olacaksınız.

Foça Şarabı işte tüm bunları sizlere yaptıracak şekilde Foça’ya bağlamaktadır sizleri. Tamamen Foça’da üretilen bu şarapla bulunduğunuz yerin keyfini sonuna kadar çıkabileceksiniz. Tatilinizin sonunda da istediğiniz kadar şarabı yanınıza alabilir ve evinizde gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Eğer tatilinizi Foça’da geçirmek istiyor ancak otellerin veya pansiyonların fiyatları konusunda endişe ediyorsanız, aslında endişelenmenize hiç gerek yok. Oteller ve pansiyonlar sizler için en uygun fiyat üzerinden hizmet vermektedir.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: